Deustuko Erribera

2018eko Ekainaren 28tik Uztailaren 1ra

txitxardin.erribera@gmail.com
facebook
EGITARAUA

2018

EKA

28

18,00 Kalejira Deustuko TXISTULARIEKIN eta Erriberako BURUHANDIEKIN.

19,30 TXUPINAZOA “Yolanda Gonzalez” Plazatxotik.

20,30 XL. Futbito txapelketako finalerdiak.

21,00 Animazioa ORKRESTRA ELEKTROTXARANGAren eskutik.

22,00 TXITXARDINen aurkezpena eta igoera jai gunean.

23,00 DJ MOJO-JON.

 

18,30 Pasacalles con Deustuko TXISTULARIAK y Erriberako BURUHANDIAK.

19,30 TXUPINAZO desde la Plazuela “Yolanda González”.

20,30 Semifinales del XL. Torneo de FUTBITO.

21,00 Animación a cargo de ORKRESTRA ELEKTROTXARANGA.

22,00 Subida y presentación del TXITXARDIN en el recinto festivo.

23,00 DJ MOJO-JON.

2018

EKA

29

17,30 BIZIKLETA MARTXA BIZINAHITIK abiatuta… Ekarri zure bizikleta!

18,30 PING-PONG TXAPELKETA BIZINAHIN.

19,00 “UR-ARTEA 20 URTE FUTBITOAN” (1998-2018).

19,30 Erromeria BIHOTZ-ALAI taldearekin “Yolanda González” plazatxoan.

20,00 TRIKIPOTEO EROTIKOA auzoko tabernetatik ZIRRARA TRIKI  TALDEAREN ANIMAZIOAREKIN… Ekarri zure apaingarria!

20,30 Auzoko nagusientzako LUNTXA…  Antolatzailea: EUSKALDUNAKO ZUBIA AUZOKIDE ELKARTEA.21,30 Sahieski jana “UR-ARTEA” plazan.

23,00 Gau-Jaia GARILAK 26 taldearekin eta gero DJ. MOJO-JON.

 

17,30 BIZIKLETA MARTXA… Trae tu bicicleta. ¡Quedamos en BIZINAHI!

18,30 CAMPEONATO de PING-PONG en BIZINAHI.

19,00 “UR-ARTEA 20 AÑOS DE FUTBITO” (1998-2018).

19,30 Actuación del grupo de danzas BIHOTZ-ALAI en la Plazuela “Yolanda González”.

20,00 TRIKIPOTEO ERÓTICO con ZIRRARA TRIKI TALDEA por los locales hosteleros del Barrio ¡Trae tu complemento!

20,30 LUNCH para las y los Mayores del Barrio. Organiza: EUSKALDUNAKO ZUBIA AUZOKIDE ELKARTEA.

21,30 Gran COSTILLADA en la Plaza “UR-ARTEA”

23,00 Erromeria a cargo de GARILAK 26 y después… DJ MOJO-JON.

2018

EKA

30

11,30 Kalejira ONDALAN Erraldoien Konpartsaren eskutik.

12,00 UMEENTZAKO JOLASAK “UR-ARTEA” plazan.

12,30 XI. PAELLA txapelketa. (Izen-ematea eta Laguntza: 5 euro)  Jai-esparruan egin behar dira. Babeslea: IBAI-AURRE TXOKOA.

13,00 SARDINADA MUNDIALA auzoko “txef” onenek sukaldatuak.

13,30 KAMISETA tailerra. BEKOERRI KULTUR ELKARTEAK antolatua.

15,00 Paellen aurkezpena eta epaimahaiaren epaia.

16,30 XVII. IGEL TXAPELKETA. Ricardo “KALIN”-en omenez (Izen-emate/Laguntza: 5 euro bikoteko)

17,00 Animazioa KUN-KUN BATUKADArekin.

17,30 KUKAÑA.19,00 XL. FUTBITO TXAPELKETA – 3. eta 4. postuak.

19,30 BITSA FESTA “UR-ARTEA” Plazan.

20,30 IKARAGARRIZKO TXORIZADA.

20,30 XL. Futbito txapelketako FINAL HANDIA, (“LOS MILLONARIOS” ohorezko sakea egingo dute, 1977-1978 urteetako txapeldunak)22,30 Igel eta Futbito txapelketako sari banaketa

21,00 ERRIBEROCK FESTIVAL 2018:

EZTANDA – VICINAY DOT – ZOROEN KLUBADETOMEITOS – MUGALARI – DJ YOKO SELEKTA

 

11,30 Pasacalles con ONDALAN Erraldoien Konpartsa.

12,00 PARQUE INFANTIL en la Plaza “UR-ARTEA”.

12,30 XI. CONCURSO DE PAELLA. (Inscripción-Ayuda: 5 euros), Elaboración en el recinto festivo. Colabora: TXOKO IBAI-AURRE.

13,00 GRAN SARDINADA realizada por los mejores “Txefs” del Barrio.

13,30 Taller de camisetas a cargo de BEKOERRI KULTUR ELKARTEA.

15,00 Presentación de las Paellas y deliberación del Jurado.

16,30 XVII. Campeonato de RANA por parejas. Homenaje a Ricardo “KALIN” (Inscripción-Ayuda: 5 euros/pareja).

17,00 Pasacalles con la animación de KUN-KUN BATUKADA.

17,30 KUKAÑA.

19,00 XL. TORNEO DE FUTBITO – 3º y 4º puesto.

19,30 ESPUMA en la Plaza “UR-ARTEA”.

20,30 Espectacular TXORIZADA.

20,30 GRAN FINAL del XL. TORNEO DE FUTBITO, (Saque de honor realizado por “LOS MILLONARIOS” – Campeones en 1977-1978).

22,30 Entrega de trofeos y medallas de Rana y Futbito.

21,00 ERRIBEROCK FESTIVAL 2018:

EZTANDA – VICINAY DOT – ZOROEN KLUBADETOMEITOS – MUGALARI – DJ YOKO SELEKTA

 

2018

UZT

01

11,00 Kalejira BIHOTZ ALAIko Txistulari eta Gaiteroekin.

12,00 Meza nagusia auzoko hildakoen omenez.

13,00 BIHOTZ-ALAI eta MIKELDI dantza taldeen ekitaldia.

13,30 Kalejira DEUSTUKO FANFARREAren eskutik.

15,00 HERRI BAZKARIA.

16,30 Erriberako BINGO HANDIA.

16.30 XXVIII. MUS TXAPELKETA ARINA. (Izen-emate/laguntza: 5 euro bikoteko)

17,30 AIMAR & Cia Circo Teatroaren eskutik… ETXEA ikuskizuna.

19,00 Dantza emanaldia eta ZUMBA saioa LUNA FLAMENCAren eskutik.

20,00 PAHINO paregabearen musika ikuskizuna.

20,15 I. Balkoi, begiratoki eta lehio txapelketaren SARIEN BANAKETA.

20,30 DANTZA TXAPELKETA.21,30 TXOKOLATADA herrikoia.

23,00 ZOZKETA!! ASTEBURU PASA,  SASKIA eta OPARI SORPRESAK! TXITXARDINI AGURRA eta zoritxarrez… JAIEN AMAIERA! 

 

11,00 Kalejira a cargo de los Txistularis y Gaiteros de BIHOTZ ALAI.

12,00 Misa Mayor en honor de las difuntas y difuntos del Barrio.

13,00 Actuación de danzas a cargo de BIHOTZ-ALAI y MIKELDI.

13,30 Kalejira a cargo de DEUSTUKO FANFARREA.

15,00 COMIDA POPULAR.

16,30 GRAN BINGO RIBEREÑO.

16.30 XXVIII. Campeonato de MUS RAPIDO en el Recinto Festivo. (Inscripción-Ayuda: 5 euros/pareja).

17,30 Espectáculo a cargo de AIMAR & Cia Circo Teatro con la obra ETXEA.

19,00 Exhibición de baile y sesión de ZUMBA a cargo de LUNA FLAMENCA.

20,00 Espectáculo Musical a cargo del Inigualable PAHINO.

20,15 ENTREGA DE PREMIOS del I. Concurso de balcones, miradores y ventanas de la Ribera.

20,30 CONCURSO DE BAILE.

21,30 Gran TXOKOLATADA Popular.

23,00 Sorteo del FIN DE SEMANA DE HOTEL, la CESTA, y Regalos Sorpresa DESPEDIDA DEL TXITXARDIN y desgraciadamente… ¡FIN DE FIESTAS!

BLOGA

ERRIBERAKO JAIAK 2018

2018-06-27

Erriberako jaiak 2018

LOTURAK